Pamatovák (zvířata) - karetní hra - prototyp

 
  • 1 z 3

Prototyp karetní hry s tématem zvířat na procvičování paměti.

Dostupnost Skladem
100 Kč    
Kategorie Karetní hry
 

Hra je určena pro jednoho hráče a zvládne ji hrát kdokoliv od 5 do 100 let. Obsahem je 21 karet, které mají na jedné straně obrázky zvířat s jejich názvem a na druhé straně jsou fotky zamaskovány. Dále hra obsahuje 21 malých kartiček tipů, pouze s názvy těchto zvířat.

Úkolem hráče je vyložit všechny karty zamaskovaným obrázkem nahoru a položit na ně kartičky tipů podle toho, jaká zvířata vyluští ze zamaskovaných obrázků. Po rozmístění všech tipů otočí všechny obrázky a zjistí, jestli se trefil se svým tipem (pravděpodobně nikdo nedokáže napoprvé správně tipnout všechny, to je normální). Kolikrát se trefil, tolik získal bodů a může se porovnat s ostatními.

Další hraní by bylo už snadné, proto dále se pokračuje jinak. Kartičky tipů se uklidí do krabičky a všechny karty se zamíchají a položí před hráče jako balíček se zamaskovanými obrázky nahoru. Poté hráč vždy nahlas řekne, co zamaskovaný obrázek představuje za zvíře a kartu otočí. Pokud se trefil, má bod a pokračuje na další kartu. Pokud zvíře neuhodne, ihned prohrává a balíček musí znovu zamíchat a začít od první karty. Jakmile bez chyby projde celým balíčkem, vyhrává hru.

Tato verze hry je k dispozici jen v pár kusech a jedná se o ručně vyrobený prototyp. Přesto se jedná o kvalitně vytištěný výrobek s matnou laminací.